Yönetmen: George Clooney
Senaryo: George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon
Görüntü Yönetmeni: Phedon Papamichael
Müzik: Alexandre Desplat
Türkçe Adı: Zirveye Giden Yol
Gösterim Tarihi: 25 Kasım 2011 (Türkiye)
Resmi Site:
Yapımcı: George Clooney, Leonardo DiCaprio, Guy East
Ülke: Amerika
Tür: Dram
Süre: 101 dakika

Oyuncular

George Clooney, Ryan Gosling, Paul Giamatti, Evan Rachel Wood, Marisa Tomei, Philip Seymour Hoffman, Max Minghella, Jeffrey Wright, Lauren Mae Shafer, Talia Akiva, Abe Larkin, Ewan Bourne, Hayley Madison, Wendy Aaron, Danny Mooney

Filmin Kısa Özeti

Ohio eyaletinde seçim kampanyaları oldukça çekişmeli geçmektedir ve başkanlık adayları mücadelede son aşamaya gelmişlerdir. Başkan Mike Morris'in (George Clooney) kampanya basın sözcüsü olan Stephen Myers (Ryan Gosling) Morris'e sadık biçimde var gücüyle çalışırken, birden politik bir skandalın içene doğru çekildiğini fark eder. Şimdi bir karar verme sırası ondadır.

Oscar ödüllü aktör George Clooney'in yönetmenliğinde çekilen ve senaryosunu da gene Clooney ile Grant Heslov'un Beau Willimon'ın "Farragut North" adlı oyunundan uyarladığı film, Amerika'da vizyona girmeden önce Venedik, Toronto, Atine ve Rio de Janeiro film festivallerinde seyirciyle buluşarak eleştirmenlerden yüksek not almayı da başardı. Filmin başrollerinde Clooney'nin yanı sıra Drive ve Çılgın Aptal Aşk ile başarılı bir çıkış yakalan Ryan Gosling, ağır rollerin adamı Philip Seymour Hoffman, Paul Giamatti ve güzel oyuncu Evan Rachel Wood yer alıyor.

Ülkemizde 25 Kasım'da vizyona giren yapım, Venedik Film Festivali'nde George Clooney'ye Altın Aslan'a adaylığı getirmişti.File Sharing, File Upload made easy!
uploadaded.to,where your files have to be uploaded to!