.. Film Bilgisi ..

IMDB:http://www.imdb.com/title/tt0290673/
Tür : Dram, Gerilim, Erotik
Yönetmen: Gaspar Noé
Senaryo: Gaspar Noé
Yapımcı: Christophe Rossignon
Müzik: Thomas Bangalter
Görüntü Yönetmeni : Gaspar Noé, Benoît Debie
Yapım: 2002, Fransa

Oyuncular;

Monica Bellucci (Alex) , Vincent Cassel (Marcus) , Albert Dupontel (Pierre) , Philippe Nahon (Philippe) , Jo Prestia (Le Tenia) , Stéphane Drouot (Stéphane) , Mourad Khima (Mourad) , Gaspar Noé (Cameo)

Filmin Konusu;

1998 Cannes Film Festivali ödüllü Seul Contre Nous'un sansasyonel yönetmeni Gaspar Noé?den, gösterildiği hemen her yerde yoğun tartışmalara ve ağır tepkilere hedef olmuş, aşk, tecavüz ve intikam üzerine sarsıcı bir film. Gösterildiği bazı ülkelerde, seyircilerin bayılmaları ya da koltukları parçalamaları gibi vakalara neden olan film, sansürlenip sansürlenmeyeceği tartışmalarını geride bıraktı ve nihayet huzurlarımızda.

Fransız yapımı bir film olan Dönüş Yok, alışılagelmiş filmlerin dışında bir anlam yüklüyor sinema dünyasına. Film tersten işliyor ama bunu bilmeli misiniz ya da bilmemeli misiniz tam karar veremediğimiz için bir ipucu olarak sunuyoruz size.

Çekilen bir tecavüz sahnesi ise tamamen gerçekçi ve oyuncunun kendi yorumlarına göre gerçek bir tecavüz olayı. Bir şiddet olayıyla yaşamları paramparça olmuş bir çiftin olağandışı öyküsünü tersten anlatan bu filmin başrollerini, gerçek hayatta da birlikte olan, Monica Bellucci ile Vincent Cassel paylaşıyorlar. Aşk ve intikam duygusu üzerine gelişen filmdeki tecavüz ve şiddet sahneleri nedeniyle ülkemizdeki sinemalarda yaş sınırı ile gösterime girmişti.

Film Görüntüleri;

İndirme Linkleri;


http://turbobit.net/7ln2cmiululg.html


http://letitbit.net/download/73739.7....XviD.avi.html